PIELĘGNACJA STÓP – PEDICURE

image

Pielęgnując ciało często zapominamy o stopach. Tymczasem skóra stóp ze względu na swoją specyficzną budowę, gruby naskórek, dużą liczbę gruczołów potowych oraz brak gruczołów łojowych wymaga odpowiedniej, regularnej pielęgnacji. Dobór odpowiedniego obuwia, skarpetki wykonane z dobrych, naturalnych materiałów, ale w głównej mierze codzienna higiena są w stanie wpłynąć na prawidłowy wygląd stóp i ich funkcjonowanie.

Bardzo często popełnianym błędem w pielęgnacji stóp jest wielokrotne, a nawet codzienne ścieranie pumeksem (miejsce rozwoju bakterii), tarką czy co gorsze żyletką skóry stóp. Usuwana w ten sposób skóra jeszcze bardziej narasta i twardnieje. Wyobraż sobie jak wygląda pumeks pod mikroskopem – siedlisko bakterii. W związku z tym praktyki takie są jak najbardziej niewskazane, a nawet zakazane, gdyż uzyskuje się odwrotny skutek od zamierzonego. Z początkowej chęci posiadania miękkiej, elastycznej skóry wynika efekt twardej, bolesnej, żółtej i narośniętej skóry, która sprawia ból przy chodzeniu i powoduje brak komfortu w dotyku.

Lato to pora roku w której częściej i chętniej odkrywamy nasze stopy. Aby odpowiednio je przygotować warto skorzystać z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego posiadającego w swojej ofercie pedicure. Profesjonalny pedicure odświeża i przynosi ulgę stopom i sprawia, że zawsze wyglądają na zdrowe i zadbane. Pedicure jest zabiegiem kosmetycznym podczas którego w bezpieczny sposób pozbywamy się zrogowaciałego i zgrubiałego naskórka (przy pomocy frezarki i preparatów do peelingu), odsuwamy i wycinamy skórki oraz nadajemy odpowiednią długość i kształt paznokciom.